Az I. világháborúban gyilkos harci gáza mára igazi csodaszer lett a tisztaság megszállottjainak. A WHO szerint a Föld lakosságának kb. 80%-a tisztított ivóvizet, azaz klórral fertőtlenített vizet fogyaszt, miközben az egészségtudatos emberek folyamatosan figyelmeztetnek minket a klór veszélyeire.
Valóban ekkora hős ez a toxikus anyag, vagy inkább maga a megtestesült ördög?
A klór alapvető tulajdonságai semmit nem változtak az I. világháború óta; önmagában is erős oxidáló hatású, szerves anyagokat roncsoló méreg, éppen ezért fertőtlenítő tulajdonságait senki nem vonja kétségbe; kiírtja a szennyezett vízben lévő baktériumokat, és a fertőző betegségeket sem kíméli, ám ez csak a történet egyik fele. A klór nem válogat hasznos é haszontalan szerves anyagok közt; válogatás nélkül elpusztít mindent, ami útjába áll. Hosszú távú hatásairól kevesebbet szoktak beszélni…
Mit okozhat a klór?
A klór maga is egy szabadgyök, amely számos rákos megbetegedéshez, auto-immun betegségekhez, valamint szív- és érrendszeri panaszokhoz vezethet.
Olyan egészségügyi problémákért tehető felelőssé, mint a
- bőr, és nyálkahártya szárassága, súlyosabb esetben ekcéma
- légzőszervi megbetegedések, allergiás tünetek
- haj korpásodása, zsírosodása, töredezettsége
- központi idegrendszer károsodás
- spontán vetélés, születési rendellenességek
- asztmás megbetegedések, rohamok
Nem is a vízivás a legveszélyesebb.
A legtöbben azt gondolják, hogy a klóros víz ivásával tesszük tönkre az egészségünket, pedig a valóság az, hogy egy egyszerű zuhanyzással is sokat ártunk magunknak. A meleg víz hatására a pórusaink kitágulnak, és a klór a bőrön át villámgyorsan felszívódik, miközben klórgőzt inhalálunk, ami belülről „segít rá” a folyamatra. A zuhanyzáskor a levegőbe kerülő gázok a fürdőszobából kijutva a lakás levegőjét is mérgezik, azaz közvetve a párunkat, gyermekünket is veszélyeztetik.
Ezért is javasoljuk minél gyorsabban vízszűrő-rendszer beépítését. Rövid és hosszútávon is rengeteget teszünk a családunk, és saját magunk egészségéért is.
A klór tényleg ennyire veszélyes?
A klór önmagában is káros, de a valódi erejét csak akkor mutatja meg, amikor a vízben reakcióba lép – és most tessék gyorsan olvasni, hogy a reggeli/ebéd/vacsora benn maradjon – az ott található vizelettel, izzadsággal, kozmetikumokkal, menstruációs vérrel, gyógyszer-és bőrmaradványokkal, no meg műtrágyával. Ezen anyagok bármelyikével egyesülve pillanatok alatt elkészül az emberre fokozottan veszélyes koktél, amelyből a kutatók szerint több száz létezik, és számuk folyamatosan növekszik.
Ezen melléktermékek legnagyobb bázisa a THM-ek (trihalometán), amelyek bizonyítottan erősen rákkeltő hatásúak, és számos vetélést, születési rendellenességet a számlájára írhatunk.
Sőt vannak olyan agresszív vegyületek, amelyek akár a sejtek örökítő anyagait (DNS, RNS) is szétbombázzák, és ezzel közvetlenül képesek mutációt előidézni!
A magyar törvények minket védenek… elvileg.
“A fogyasztóhoz jutó víz aktív klór-koncentrációja az a legkisebb érték legyen, amelyet a hatásos fertőtlenítés és az újraszennyeződés megelőzése érdekében feltétlenül tartani kell”.
Nem kell sokat tanakodni, hogy rájöjjünk: ez a mondat egyszerűen nem szabályoz semmit.
Például a nagy melegben a kórokozók is fürgébbek, ezért ilyenkor klórból is több kell a vízbe, hogy tiszta maradjon; ez fertőtleníti a vizet, minket meg szépen lassan, csendesen…megöl.
Nem is férhet hozzá kétség, hogy a klórt olyan messzire érdemes elkerülni, amennyire csak lehet. Erre nyújt tökéletes megoldást egy zuhanyszűrő, vagy egy ivóvíz szűrő. A modern technológia már megadja az esélyt, hogy védekezzünk a klór romboló hatása ellen, hát éljünk vele!
Önnek mi a véleménye? Mondje el itt vagy kérdezzen!